İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tarım Haber
  3. Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

tarim-ve-orman-bakanligi-2-bin-153-personel-alimi-tarihi-netlesti-780x470

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den personel alımına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bakan Pakdemirli “Genç kardeşlerimin merakla beklediği bir atama müjdesi” diyerek 2 bin 153 kadrodan oluşan personel alım yerleştirmesini yapacağı tarihleri duyurdu. Pakdemirli, ” 2 bin 153 kadrodan oluşan personel alım yerleştirmesini 15-22 Mayıs 2020 tarihlerinde ÖSYM üzerinden yapıyoruz.” dedi.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu . Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli merakla beklenen 2 bin 153 kadronun hangi tarihlerde atamasının yapılacağını açıkladı .

Bakan Pakdemirli , Orman Genel Müdürlüğü , Devlet Su İşleri , Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü , Meteoroloji  Genel Müdürlüğü bölge müdürleriyle video konferans aracılığıyla bir toplantı yaptı.

Pakdemirli , toplantıda Tarım ve Orman Bakanlığına daha önce alınacağı belirtilen 2 bin 153 kadroda ilişkin atamanın hangi tarihlerde yapılacağını açıkladı.

tarım ve orman bakanlığı personel alım ilanı

2 BİN 153 KADRONUN YERLEŞTİRME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı  15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılacağını belirten Bakan Pakdemirli “Bu tarihlerde 790 veteriner hekim,  699 ziraat mühendisi, 363 gıda mühendisi, 101 su ürünleri mühendisi, 11 veteriner sağlık teknikeri ile 189 ziraat teknikeri ataması yapacağız.

Büyük bir merakla bu haberi bekleyen gençlerimize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Mühendis kadrosu için yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, sağlık teknikeri için yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

50 kişilik teknisyen kadrosu için en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı aranırken, tekniker kadrosu için ise en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmak gerekiyor.

Veteriner Fakültelerinden mezun olanlar ise 790 kişinin alınacağı veterinerlik kadrosu için başvuruda bulunabilecek.

Kaynak : https://www.tarimorman.gov.tr/Haber/4449/Bakan-Pakdemirliden-Atama-Bekleyen-Genclere-Mujde

Diğer haberler için ilgili kategorimizi inceleyiniz.

İlgili kategori: Tarım Haber

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ziraat Mühendisi & Sürdürülebilirlik Koordinatörü     Büyük adımların gayeleri, diğerlerinin ise istekleri vardır. . .

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.